Monday, August 11, 2008

2. Tartu Rulluisumaraton


Läinud pühapäeval peeti teist korda Eesti suurimat rulluisumaratoni -- Tartu Rulluisumaratoni -- ja teist korda oli k6ps ka stardis. Uisutreeningut oli k6psul usina rattatreeningu kõrvalt küll vähevõitu all, vist ainult 4-5 pikemat otsa. See-eest oli viimastel treeningutel selline tunne, et tehnika ja minek on ikkagi paremad kui eelmisel aastal parimatel sõitudel. Seetõttu olid ootused küllaltki kõrged.


Rajale läks k6ps viimasest stardigrupist. Esimese ringi esimesel poolel aga suutis ta kaasvõistlejatest ettevaatlikult möödudes ning tõusudel rohkem pingutades sõita ennast umbes sinnakanti, kus ta eelmise aasta tulemuse järgi oleks pidanud startima, kui oleks õigel ajal registreerunud. Seejärel leidis k6ps piisava kiirusega grupi, kellega mõnda aega koos rahulikult veereda. Tuul tundus olevat samast kandist kust eelmisel aastal. Esimese ringi kahe TP vahelisel lõigul ja finishilõigul rohkem vastu, vastupidistes suundades lõikudel rohkem tagant.


Esimese ringi lõpupoole (tegelikult juba kahe TP vahelisel vastutuulelõigul) tundis k6ps endas jõu ülejääki ning paugutas grupil eest ära, püüdes kinni mitmeid eespool liikuvaid gruppe ning ka üksikuid sõitjaid. Teise ringi algusepoole kartis k6ps seetõttu, et kulutas sellele paugutamisele peaaegu kogu jõu ära. Siiski tundus olevat jõudu veel ning k6ps sõitis ka teise ringi üsna tublisti, seljatades tõusudel mitmeid võistlejaid ning vedades gruppe. Huvitaval kombel tundub uisutamisel grupi vedamine palju kergem kui maanteerattaga. Siin ka üks ülesvõte grupisõidust. K6ps on siin mustas ülikonnas meesterahva taga varjus, Jan paremal sinises (autor: Klubi Tartu Maraton):

Teise ringi teisel poolel, enne viimast TP-d, kui k6ps oli just hea sõidurütmi kätte saanud ning endiselt veeres väikestest gruppidest ja üksikutest sõitjatest mööda, tuli tagantpoolt järsku üks suurem grupp peale. Seal sõideti ilusasti üksteise tuules, vajaduse korral eessõitjat käega toetades tempo ühtlustamise eesmärgil. K6ps avastas ennast järsku selle suure grupi seest ja õnneks suutis tempot hoida. Esimesed väsimuse märgid ja kerge haamrihoiatus hakkasid aga siiski ennast ilmutama. Joogipunktis suurem grupp lagunes ning k6ps pääses edasi koos viie-kuue kiireima sõitjaga sellest grupist. Finishini oli jäänud veel ainult mõni kilomeeter. Nüüd pani k6ps välja kogu oma jõu ning vedas selle väiksema grupi ilusasti finishisirgele. Seal sai möödutud veel mitmest väsinud sõitjast. Kui finishini oli jäänud alla kilomeetri, siis väike grupp lagunes ja igaüks paugutas omaette nii kuis jaksas. Üle finishijoone veeres k6ps ajaga 1:33:52.5 ja pulsiga kusagil 190-kandis. Andis kiibi ära, võttis medali ja joogipudeli, sõitis finishikoridorist välja ning istus tee äärde maha, sinna kus vabariigi president ning veel uisuriietes presidendi proua ning peaminister omavahel juttu puhusid.


Siinkohal võiks teha jälle väikse kokkuvõtliku tabeli k6psu esinemistest Tartu Rulluisumaratonil läbi aegade:

AastaDistantsAegKaotus võitjalePulss (keskm./ maks.)Koht/ võistlejaid (üld)Koht/ võistjelaid (vanuse- klassis)Märkus
200836 km1:33:520:31:25168/190331/548125/180
200738 km1:47:110:43:51165/189310/448109/145Lisaks ka andmed Suunto-st (klõpsa pildile, et lähemalt vaadata):
No comments: